Blog

Project Honolulu is now Windows Admin Center!

Windows Admin Center

Windows Admin Center is an evolution of Windows Server in-box management tools; it’s a single pane of glass that consolidates all aspects of local and remote server management. As a locally deployed, browser-based management experience, an Internet connection and Azure aren’t required. Windows Admin Center gives you full control of all aspects of your deployment, including private networks that aren’t Internet-connected.

Project Honolulu is now Windows Admin Center!

Read more...

Overview of School Data Sync

School Data Sync

School Data Sync (SDS) is a free service in Office 365 for Education that reads the school and roster data from a school’s Student Information System (SIS). It creates Office 365 Groups for Exchange Online and SharePoint Online, class teams for Microsoft Teams and OneNote Class notebooks, school groups for Intune for Education, school administrative units for Minecraft for Education, and rostering and SSO integration for many other third party applications.

Read more...

Windows RDP Güvenlik Açıklığı (e.inbm.net) – CredSSP Vulnerability Affects RDP and WinRM on All Windows Versions(bleepingcomputer.com)

CredSSP protokolü, bir istemci ve uzak bir sunucu arasında kimlik doğrulama bilgilerini güvenli bir şekilde iletmekten sorumlu Windows’a özel bir mekanizmadır. Uzak Masaüstü Protokolü (RDP) ve Windows Uzaktan Yönetim (WinRM) hizmetinin temel bileşenidir. Saldırgan, kullanıcılar RDP veya WinRM oturumları sırasında kimlik doğrulaması yapmaya çalıştığında uzaktan komutları yürüterek CredSSP güvenlik açığından yararlanabilir. Bu güvenlik açığından başarıyla yararlanan bir saldırgan, kullanıcı kimlik bilgilerini geçirebilir ve bunları hedef sistemde kod yürütmek için kullanabilir. Bu açıklığın doğasından dolayı, saldırganın kurbanın trafiğini yakalaması için ortadaki adam(man-in-the-middle) konumunda olması gerekir. Bu durum saldırganın iç ağ üzerinde bir tutunma noktası olmasıyla ya da kurbanın RDP oturumunu yayınlayan ISP seviyesinde sunucuyu kontrol etmesiyle meydana gelebilir. Güvenlik açığı ilk olarak Ağustos 2017’de Microsoft tarafından not edildi. Microsoft, kusurun tüm Windows sürümlerini bugüne kadar etkilediğini yazdı ve uzak oturum bağlantısı açmak için en popüler uygulamanın RDP olduğu göz önüne alındığında sorunun büyük olduğu görülmektedir. Microsoft, 13 Mart 2018’de yamalanan CVE-2018-0886 güvenlik açığı için CredSSP güncellemelerini oluşturdu. Microsoft tarafından yayınlanan düzeltme eki, kimlik doğrulama işlemi sırasında CredSSP isteklerinin doğrulama biçimini düzelterek bu güvenlik açığını gidermektedir. Bu ve benzeri zararlı yazılımlardan ve güvenlik açıklıklardan korunmak için müşterilerimizin kullanmış oldukarı AV, IPS ve Web Filtering sistem / yazılımlarını ve işletim sistemlerini güncel tutmalarını öneriyoruz. (EN Versiyon at bottom)

Read more...

Deliver Seamless Management For Your Windows 10 Devices

Start Date:17/04/2018 – Start Time:10:00 AM TRT – Duration:60 minutes

Abstract: Today’s workforce is more mobile than ever before and expect to be able to work whenever and wherever there’s a need or an opportunity.
Digital workspaces allow fast, secure access to desktops and applications anytime, from any device. In this webinar, we’ll take a closer look at Seamless management for your Windows 10 devices. Trying to manage a range of devices can cause considerable friction. But when management is simpler, productivity soars. We’ll show you how to rethink the way you’re managing Windows 10 devices to both free up users and your IT staff.

Register Now

Read more...

Facebook skandalı büyüyor: Cep telefonu konuşmalarını ‘kaydetmiş’ (siberbulten.com)

“Kullanıcı verilerini şirketlere satmak” ve “bu verilerin usulsüz kullanımını denetlememek” ile suçlanan sosyal medya devi Facebook, bu kez de telefonlarına Facebook uygulaması yükleyen kişilerin “cep telefonu konuşmalarını ve kısa mesaj kayıtlarını tutmak” ile suçlanıyor.

Read more...

Canlı webİnar: Veeam ve Microsoft ile Azure üzerinde kolay Felaket Kurtarma

BT’de değişim tüm hızıyla devam ediyor. Değişime ayak uyduramayan, gerisinde kalan, kesintiler nedeniyle süreçleri tamamlayamayan işletmeler rekabette bir kaç adım geride kalıyor ve hatta hızla yok oluyorlar. İçinde bulunduğumuz dijital hayatın yaşam sıvısı olan VERİ’lere erişim her geçen gün daha kritik hale geliyor.

Veeam ve Microsoft’un birlikte sağladığı Azure üzerinde Felaket Kurtarma çözümleri ile artık işletmeler bir sorun anında verilerini, uygulamlarını Microsoft Azure üzerinden tüm kullanıcılarına kolaylıkla erişilebilir hale getirebiliyor… Nasıl mı ?

Çözümü Veeam ve Microsoft uzmanlarından dinlemek ve sorularınıza yanıt bulmak için bu ortak webinarımızı kaçırmayın, kayıt olarak hemen yerinizi ayırtın…

 

Read more...

Office 365 – Here is a summary of your messages from last week

Mar 24 Updated feature: We’re updating the Embed web part
To reduce the risk of embedded content coming in from unknown sites, Office 365 has a default list of sites and domains that are recognized as safe. We are updating this list in March and April. More …
MC132642 Like  | Dislike
Mar 22 New feature: SharePoint Online page usage information
  Major Update: General Availability
Page usage information is a new Office 365 feature. This feature is rolling out to Targeted Release, and will not exit Targeted Release and rollout further to Office 365 Production until at least April 2, 2018. This message is associated with Office 365 Roadmap ID: 23708. More …
MC131052 Like | Dislike
Mar 22 New feature: SharePoint Online hub sites
We are releasing SharePoint Online hub sites, a new building block of the intranet. SharePoint Online hub sites bring together related sites to roll up news and activity, to simplify search, and to create cohesion with shared navigation and look-and-feel. This message is associated with Office 365 Roadmap ID: 21036. More …
MC131852 Like |  Dislike

 

Read more...

SQL Day – ÇözümPark Bilişim Portalı

SQL Day

ÇözümPark Bilişim Portalı olarak sizlere her zaman en güncel teknolojilerde bilgi sunmak için etkinlikler düzenlemekteyiz. 31 Mart 2018 Cumartesi günü bunların bir yenisini daha sizler ile beraber gerçekleştireceğiz. Her zaman olduğu için konusunda uzman konuşmacılarımız sizlere pratik bilgiler ve saha tecrübelerini aktaracaktır.

Read more...

Forcepoint NGFW Next Generation Firewall

Forcepoint NGFW Next Generation Firewall

Forcepoint NGFW ile, binlerce güvenlik duvarı, IPS, VPN ve SD-WAN’ı tek bir konsoldan dakikalar içinde dağıtabilirsiniz.

 

Read more...

Güvenlik Webinar Serisi – Microsoft 365 Akıllı Güvenlik Yönetimi

Microsoft

Read more...